Informacje o produktach


Hamam Ręcznik:

Spakuj swoją walizkę w mądry sposób z ręcznikiem Hamam!

Ręczniki Hamam pochodzą z Turcji, gdzie są wykorzystywane w łaźniach tureckich. Te które są używane do wycierania i noszone jako pareo nazywane są również Pestemal lub Fouta. Oprócz wykorzystania w saunie świetnie nadają się na plaże, w podróży, na kempingu, łodzi, na basenie, itp. Turecki ręcznik Hamam jest lekki, zajmuje niewiele miejsca, schnie bardzo szybko i jest łatwy w praniu i do tego jest piękny. Więc nie dźwigaj więcej ciężkich ręczników!
Ręczniki Hamam są doskonałe dla dziecka. Możesz nakrywać, wycierać i owinąć nim dziecko. Są również używane jako pareo.
Mamy szeroką ofertę ręczników i ciągle wprowadzamy innowacje w naszej kolekcji. W Marken zawsze znajdziesz coś specjalnego! Posiadamy dwa różne rodzaje bawełnianych ręczników hamam. W naszym sklepie znajdziesz także ekskluzywne wzory ręczników z bambusa. Bambus to wspaniały materiał. Neutralny dla środowiska, nie wymaga tyle wody co bawełna, oraz zawiera mniej chemicznych substancji stosowanych w przetwórstwie. Ręcznik Hamam doskonale wchłania wodę i jest bardzo miękki!

czytaj więcej co to jest ręcznik Hamam tutaj

Jak zwiększyć wygodę korzystania z ręcznika Hamam?

 • Przed pierwszym praniem wyciągnij ręcznik, pociągając za frędzle.
 • Prać w niezbyt gorącej wodzie: max. do 40 ° C. W przeciwnym razie bawełna kurczy się. 
 • Nie używać płynu do płukania. To sprawia, że ręcznik staje się mniej chłonny.
 • Jasne kolory prać osobno z odrobiną octu. Pomaga to zachować kolor i dodatkowo korzystnie wpływa na stan pralki! 
 • Nie powinno się suszyć ręcznika w suszarce. Po praniu, powiesić i w krótkim czasie ręcznik jest suchy!

FOUTA Ręcznik:

Fouta: ręcznik plażowy, idealny na wakacje, jogę, saunę i ....

…co więcej! Fouta to tradycyjna tkanina z krajów Afryki Północnej. Zwany również hamam lub peshtemal. Fouta jest tak wygodny, że musisz go mieć! Pomimo dużych rozmiarów, prawie 2 metry, jest lekki i po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Doskonały na plaże, niezastąpiony podczas uprawiania sportów i idealny w torbie podróżnej. Dzięki specjalnemu ściegowi Fouta można użyć jako ręcznik. Przede wszystkim znacznie szybciej schną niż zwykłe ręczniki do kąpieli i po złożeniu zajmują znacznie mniej miejsca! Jeszcze innym plusem jest to, że nie ma pozostałości piasku!
Fouta zawsze się przyda!
Fouta również bardzo dobrze sprawdza się jako przykrycie „kocyk” dla dziecka. Ale także można używać go jako prześcieradło lub koc na lato. Fouta świetnie się prezentuje, ponieważ jego wymiary to 1 metr szerokości i prawie 2 metry długości. Jeszcze inną jego zaletą jest wykorzystanie jako obrus. Twój stół będzie wyglądał olśniewającol! Nie zapomnij zabrać go na jogę lub pilates! Zawsze Fouta!

W kolekcji ręczników Fouta cały czas wprowadzane są innowacje. Oprócz standardowych modeli, zawsze znajdziesz piękne, ekskluzywne projekty własne. Jakość i oryginalność to nasz priorytet. Marken wybiera najlepsze materiały (przędzy i barwienia) i dlatego ręczniki Fouta przez długi czas wyglądają jak nowe! Proszę więc, sprawdzaj nowe modele, kolory i rozmiary w naszej ofercie!

Trochę historii: Od wieków ręczniki Fouta były tkane ręcznie na tradycyjnych krosnach używanych przez najlepszych rzemieślników strzegących sekretów produkcji.

Lekki i bardzo chłonny, szybko wysycha! Gęsty splot sprawia, że łatwo otrząsa się z piasku.

Ręczniki Fouta są częściowo produkowane ręcznie; szczególnie delikatne frędzle wymagają uwagi - są splatane ręcznie.

Nasza firma daje uczciwą pracę wielu ludziom. Dzięki Fouta, wiele rodzin jest teraz w stanie zarabiać pieniądze i przetrwać.

Wszystkie ręczniki Fouta są tkane w 100% z bawełny tak samo jak były tkane lata temu. Dzięki swojej wytrzymałości i wszechstronności Fouta zostały okrzyknięte nowa generacją ręczników plażowych w Europie, Australii, Nowej Zelandii, Ameryce i Azji.
Fouta są przyjazne dla środowiska. Te gęsto tkane, miękkie i chłonne ręczniki znajdują zastosowanie zarówno na plaży jak i w saunie czy po kąpieli.

Jak można zwiększyć wygodę korzystania z Fouta?

 • Przed pierwszym praniem wyciągnij ręcznik, pociągając za frędzle.
 • Prać w niezbyt gorącej wodzie: max. do 40 ° C. W przeciwnym razie bawełna kurczy się. 
 • Nie używać płynu do płukania. To sprawia, że ręcznik staje się mniej chłonny.
 • Jasne kolory prać osobno z odrobiną octu. Pomaga to zachować kolor i dodatkowo korzystnie wpływa na stan pralki! 
 • Nie powinno się suszyć ręcznika w suszarce. Po praniu, powiesić i w krótkim czasie ręcznik jest suchy


   czytaj więcej co to jest Fouta ręcznik tutaj

Newsletter


 • W RecznikHamam.pl znajdziesz najlepszą oraz największą kolekcję ręczników Hamam. Wielofunkcyjny i lekki ręcznik Hamam, jest ręcznikiem kąpielowym, plażowym, saunowym, używanym jako pareo i nakrywka dla twojego dziecka. Niezbędny podczas wakacji, na łodzi, wielu innych miejscach. Ręczniki Hamam i Fouta prawie nic nie ważą i mieszczą się nawet w małej torebce. Tkane z absorbującej wodę bawełny. W bardzo krótkim czasie będą one ponownie suche! A najważniejsze, pamiętaj: ręczniki te są nie tylko wygodne, ale także piękne, i Ty je pokochasz!

  Masz pytanie? Skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy z wyborem oraz odpowiemy na wszystkie pytania
  FJ MARKEN
  tel: 721 82 99 22 lub sklep@recznikhamam.pl